אקספו תל אביב וADNEC חתמו על מזכר הבנות בתחום פיתוח תערוכות

28/05/24

שיתופי פעולה בתחום התערוכות האזורית

 מזכר ההבנות מיועד לייצר עליה בהזדמנויות עסקיות עבור אקספו תל אביב וADNEC, מרכז הכנסים באבו דאבי – יישום של הסכמי אברהם

 תל אביב-יפו ואבו דאבי, 14 בפברואר, 2021: אקספו תל אביב, מרכז הכנסים הבינלאומי  של עיריית תל אביב-יפו חתמה על מזכר הבנות עם מרכז  התערוכות הלאומית באבו דאבי (ADNEC). עיקר מזכר ההבנות הינו לקדם שיתופי פעולה בתחום התערוכות, לייצר תערוכות חדשות ולמידת וbest practices  .

 

מזכר הבנות מהווה את מימוש הסכמי אברהם ושיתוף הפעולה בין מרכזי הכנסים יאפשר שיתוף בידע והרחבת תחום התערוכות בשתי הערים.  מזכר ההבנות הינו  הבעת אמון בין הצדדים אשר יכולה להזניק קדימה את אקספו תל אביב.  

המסמך נחתם בטקס חתימה וירטואלי ע"י תמיר דיין (מנכ"ל אקספו תל אביב) וחומייד מטר אל דהרי (מנכ"ל קבוצת ADNEC).

 

חומייד אל דהרי מנכ"ל קבוצת ADNEC: "היחסים שלנו עם אקספו תל אביב יאפשר צמיחה רחבה יותר בתחום פיתוח תערוכות באיחוד האמירויות והאזור הרחב יותר, ש-ADNEC מנסה לקדם באופן עקבי. שיתוף הפעולה האסטרטגי הזה מדגים את מאמצי ADNEC לקדם שיתופי פעולה פנים-אזוריים ויציע התפתחויות חדשות עבור העברת ידע לקהלים מקומיים. דרך שיתוף הפעולה הזה, אנחנו שואפים לקדם חדשנות והזדמנויות עסקיות בין שתי המדינות שלנו." הוסיף אל דהרי: "בנוסף, השותפות הזאת תמשיך לדחוף את המעמד המוביל של ADNEC כיעד מוביל עבור תיירות עסקית. נמשכים המאמצים שלנו לזהות הזדמנויות לשיתוף פעולה עם מגוון שותפים אזוריים ועולמיים, המחזקים את תחום התיירות העסקית במזרח התיכון ובעולם."

 

תמיר דיין, מנכ"ל אקספו תל אביב: אקספו תל אביב הינו מרכז הכנסים הראשון בישראל שחתם על מזכר הבנות עם מרכז כנסים באבו דאבי. אנו רואים בשותפות הזאת הזדמנות לייצר תערוכות חדשות, להחליף מידע בין מרכזים, להרחיב את התיירות האזורית.

כיום ישראל ואיחוד האמירויות הינן המדינות המובילות בחיסון האוכולוסיה כנגד מגפת הקורונה וכנראה יהיו ראשונות לפתוח את שעריהם לתערוכות.

 

מר גל שרעבי – יו"ר הקואליציה וחברת מועצה בעירית תל אביב – תל אביב יפו כעיר גלובלית ובינלאומית מקדמת פעילות ושיתופי פעולה עם עשרות מדינות, חתימת מזכר ההבנות  שכבר כולל בתוכו אפשרות לקיום אירועים הדדיים . כבר במזכר ההבנות מתוכנן פרוייקט שבוע אבו דאבי בישראלי ושבוע תל אביב באבו דאבי ,

 

 

 

דע על אקספו תל אביב

אקספו תל אביב הנה תאגיד עירוני של לעיריית תל אביב יפו וממוקמת בעיר תל אביב-יפו, בירת המסחר והתרבות של ישראל. תחילתו של אקספו תל אביב בשנת 1933 עם טקס הנחת אבן הפינה למבני הקבע של "יריד המזרח". עם הקמת מדינת ישראל נבנה המתחם בעיר תל אביב על שדרות רוקח והיה ידוע בשמו "מרכז הירידים".

בסוף שנת 2018, מתוך מטרה למצב את המרכז כמתחם תערוכות וכנסים בינלאומי, השתנה שמו ל"אקספו תל אביב".

לוגו החברה, מאז ועד היום, הינו גמל מעופף. הגמל – מסמל את המזרח המתנהל בעצלתיים, ואילו הכנפיים – מסמלות את פרץ החדשנות, היוזמה, המעוף והקדמה של המערב, המלווים את המרכז עד היום. ב2010 אקספו תל אביב זכה לארח את האירויזיון ששודר ל 200 מיליון צופים בעולם.

 

מידע על ADNEC

חברת התערוכות הלאומית באבו דאבי (ADNEC) היא חלק מחברת ADQ, בין החברת ההחזקות הגדולות ביותר באזור, בעלת פורטפוליו רחב עם חברות גדולות בתחומים חשובים בכלכלה המגוונות של אבו דאבי.

ADNEC היא חברת מובילה בניהול ופיתוח מרכזים אסטרטגיים בינלאומיים והוקמה עם חזון להיות היעד המוביל עבור כנסים, תערוכות וקונגרסים בינלאומיים ובולטים במזרח התיכון וצפון אפריקה. היא מפעילה ובעלת מרכז התערוכות הלאומי באבו דאבי – המרכז התערוכות הגדול ביותר באזור.

בנוסף, מרכזים נוספים לרבות ExCeL London, Al Ain Convention Centre,Aloft London ExCeL Aloft Abu Dhabi, Andaz Capital Gate Abu Dhabi, ADNEC Services LLC, Capital Hospitality,  ו- IDEX LLC הם בבעלות ADNEC.

 

    רוצים להתייעץ? אנחנו כאן